Marek Gołosz

Nazywam się Marek Alfred Gołosz. Urodziłem się w 1984 roku w Mikołowie. Mieszkam Wyrach. Choć miejsca do życia nie wybrałem, trudno wyobrazić mi sobie lepsze. Cieszę się, że jakimś zrządzeniem losu moi przodkowie swój dom znaleźli właśnie w Wyrach na Górnym Śląsku. Puchrowie mieszkają tu od wieków, pozostali, Gołoszowie od ok. 1895 r., Karwotowie od 1968 r., Woźni od ok. 1850 r. i Waleczkowie od ok. 1910 r., pochodzili z Paprocan, Pszowa, Rudy Śląskiej i Koźla.

Skończyłem wyrską podstawówkę w 1999 roku. Naukę kontynuowałem w I LO im. Karola Miarki w Mikołowie oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyłem politologię i filologię języka hiszpańskiego. Podczas studiów w roku 2007 odbyłem praktyki w Konsulacie Generalnym RP w Barcelonie. W latach 2008-09 w ramach programu Erazmus studiowałem na Uniwersytecie w Las Palmas de Gran Canaria. W 2011-2016 byłem uczestniczyłem w studiach doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim.

Większa część mojej aktywności zawodowej związana jest z prowadzeniem i organizowaniem działalności kulturalnej. W latach 2012-2019 jako pracownik samorządowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego zajmowałem się upowszechnianiem dziedzictwa przemysłowego województwa śląskiego w oparciu o Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego – najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Wchodziłem w skład zespołu odpowiedzialnego za koordynację festiwalu INDUSTRIADA – Święta Szlaku Zabytków Techniki. W latach 2020-2021 jako główny specjalista w Urzędzie Metropolitalnym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii realizowałem zadania zadania z zakresu promocji, marki i komunikacji marketingowej związku metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od kwietnia 2021 roku kieruję Zabytkową Kopalnią Ignacy, samorządową instytucją kultury Miasta Rybnika.

W październiku 2018 r. zostałem wybrany radnym Gminy Wyry z okręgu obejmującym ulice: Aleksandra Puszkina numery parzyste od 24 – 36Z i wszystkie numery od 37 do końca, Brzoskwiniową, Dworcową, Leśniczówka, Wróbla.

Ślubowanie radnego złożyłem podczas Sesji Rady Gminy Wyry 22 listopada 2018 r.

Więcej o mnie, mojej działalności i aktywności jako radnego znajdziecie na profilu facebookowym. W sprawach naszej gminy zapraszam do kontaktu.

Scroll to top