Nie dla Kolei Dużych Prędkości w Gminie Wyry

Środa, 2.02.2022, godzina 17:00, hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Wyrach. W tym terminie i w tym miejscu będą ważyć losy naszej Gminy. Jeśli nie jest obojętna Ci przyszłość Wyrów i Gostyni, musisz pojawić się i zaprotestować przeciwko budowie Kolei Dużych Prędkości.

To jedna z najważniejszych dat dla naszej gminy. Tego dnia odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy Kolei Dużych Prędkości, które mają prowadzić do mitycznego lotniska w Baranowie pod Warszawą. Trzy warianty trasy biegną przez Gminę Wyry. Nie trzeba tłumaczyć, co będzie oznaczała realizacja tej inwestycji. Powinniśmy wykazać się w tej chwili naszym grupowym instynktem samozachowawczym i pojawić się tłumnie w hali sportowej o 17.00 bez względu na to, czy nasz dom będzie lub nie będzie do wyburzenia.

Trwają konsultacje społeczne. Swój sprzeciw można wyrazić wypełniając specjalną ankietę pod adresem:

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/stes-linii-kolejowej-nr-170-katowice-granica-panstwa-ostrawa

Ankieta jest przygotowana w taki sposób, aby uzasadnić realizację tej inwestycji. Dlatego żeby ułatwić jej wypełnienie zaproponowałem poniżej wzór odpowiedzi. Można ją pobrać spod tego linka:


Ankieta

Wypełnioną ankietę można zostawić w Urzędzie Gminy Wyry lub Domu Kultury w Gostyni.

Osoby, które nie mają możliwości lub czasu, mogą się ze mną skontaktować telefonicznie lub mailowo. Osobiście ankietę odbiorę i dostarczę do Urzędu Gminy. Numer telefonu: 501 980 795 – e-mail: marekgolosz@gmail.com.

Scroll to top